Fotky za rok 2018/2019

Odkaz na galerii

MIA Festival v Praze

29.5. se děti našeho školního sportovního klubu aerobik Beník zúčastnily finále soutěže MIA festival v Praze s tancem "Roboti" obsadily 6. místo.
Soutěž jednotlivců 11.5.2016

Fotografie zde


MIA Festival

Vítězství na soutěží Děti fitness aneb sportem proti drogám

2. 4. 2016 jsme se zúčastnili, tak jako každoročně, soutěže Děti fitness aneb sportem proti drogám. Semifinálové kolo se tentokrát konalo v Ostravě. Mladší cvičenky předvedly choreografii „Roboti“ a starší duo formaci „Chaplin“. „Roboti“ skončili na 3. místě. Nominovali se na finále. „Chaplin“ skončil na 4. místě. Finále se uskuteční 27. až 29. 5. 2016 v Lucerně v Praze.

Fotografie zde


Soutěž v Havířově

26. 4. 2015 proběhla v Havířově soutěž v aerobiku ,, Děti fitness aneb sportem proti drogám“.Této soutěže plné pohybu se každoročně zúčastňjujeme. Nebylo tomu jinak i letos. Vystoupili jsme se dvěma čísly. Mladší s tancem,, U nás v Kašpárkově“ a starší se skladbou ,,Fantom v opeře“. Kašpárci získali 5. místo a Fantomové 4. místo. Soutěže se zúčastňují i mezinárodní týmy ze Slovenska, Chorvatska, Slovinska. Počet startujících se stále zvyšuje, v příštím roce přibudou týmy z Maďarska a Rakouska. Vybrané týmy se zúčastní ,, MIA festivalu“ v Praze.
Ohlédnutí za úspěchy roku 2014

Děti fitness aneb sportem proti drogám (soutěž skupin v aerobiku)

V dubnu proběhlo v Otrokovicích semifinále soutěže. Zúčastnili jsme se s tancem „Pomáda“ a „Krotitel divokých šelem“. Naše šelmy získaly 2. místo a postoupily na finále do Prahy.

Finále se konalo v květnu v Praze na Václavském náměstí v sále Lucerna. Je to neuvěřitelné, ale opět jsme získali 2. místo.

V dubnu také proběhla na ZŠ Dr. E. Beneše Bohumín soutěž jednotlivců, kdy cvičenci cvičí podle cvičitelky.

V květnu jsme také naše tance předvedli rodičům v rámci projektu „Cirkus ve škole, škola v cirkuse“, který probíhal na naší ZŠ Dr. E. Beneše po celý školní rok.
Děti fitness v Otrokovicích

12. 4. 2014 se děti našeho ŠSK aerobik Beník zúčastnily soutěže ,,Děti fitness aneb sportem proti drogám“ v Otrokovicích. S tancem ,,Šelmy a šelmičky“ získaly 2. místo a zajistily si postup na finále v Praze, které proběhne 24.5. v Praze v Lucerně.

Obrázky ze soutěže

Videa
Vítězství v Praze

ŠSK aerobik při ZŠ Dr. E. Beneše Bohumín se pravidelně nominuje na soutěže „Děti fitness aneb sportem proti drogám“. Ne jinak to bylo i letos.

25.5.2013 se členové našeho školního sportovního klubu „aerobik-Beník“ zúčastnili velkého finále v Praze. Náš tým na soutěži předvedl tři tance. Nejmenší „Beníčci“ se představili se skladbou „Pat a Mat“ a získali 3. místo. Větší „Beníci“ obsadili 4. místo s tancem „Roboti“. V kategorii hromadné, kde vystupovali všichni společně, dosáhli také na 4. místo. Domů jsme si přivezli pohár, mnoho zážitků, motivaci do další práce a úsměv na tváři. Této příležitosti jsme také využili na prohlídku Prahy. Navštívili jsme Karlův most, Staroměstské náměstí, viděli jsme Orloj, Národní divadlo a Petřín.

Už teď se těšíme na příští školní rok, kde budeme opět usilovat o umístění na těch nejvyšších místech.
Velká radost

28. 4. se náš klub zúčastnil semifinálového kola mezinárodní soutěže „Děti fitness aneb sportem proti drogám“ v Havířově. Se všemi třemi skladbami jsme se nominovali na finále do Prahy, které bude probíhat 25. 5. 2013.

„Pat a Mat“ získal 4. místo
„Opice“ 3. místo
„Roboti“ 4. Místo
Jarní soutěž"Děti fitness aneb sportem proti drogám"

Datum konání: 28.4.2013

Místo konání Sportovní hala TJ Slávia Havířov, Astronautů 2, Havířov

Jarní soutěže se zúčastníme se třemi tanci. Kategorie nejmladších se předvede se skladbou ,,Pat a Mat“ Kategorie starších - ,,Roboti“ Hromadná kategorie - ,,Opice“
Kroužek sportovních her

Je určen všem dětem 3. – 6. třídy naší základní školy, které rády cvičí a sportují.
Náplní práce kroužku jsou:

 • Sportovní, míčové a pohybové hry
 • Cvičení podporující správné držení těla
 • Rytmická cvičení
 • Kondiční a posilovací cvičení
 • Základy atletiky
 • Základy sportovní gymnastikyO soutěži aerobic tour 2012

Soutěž je určena jen amatérským závodníkům (klubům a organizacím), kteří se nevěnují výkonnostnímu aerobiku, tudíž netrénují ani nejsou registrováni u ČSAE nebo FIG a jejichž závodníci nestartují v kategoriích PROFI na jiných závodech aerobiku. Nezáleží na skutečnosti, zda je závodník jako jednotlivec registrován, rozhodující je registrace klubu, za který závodí nebo u kterého trénuje.

TERMÍNY JEDNOTLIVCŮ 2012:

 • Základní kolo Veselí nad Moravou 10. 11. 2012
 • Základní kolo Kopřivnice 11. 11. 2012 /v rámci Děti fitness/
 • Základní kolo Otrokovice 17. 11. 2012 /v rámci Děti fitness/
 • Základní kolo Velká nad Veličkou 24. 11. 2012
 • Základní kolo DDM Orlová 25. 11. 2012 – zúčastníme se!
 • Základní kolo Napajedla - změna termínu - 1. 12. 2012
 • Finále 8.12. Zlín hala Zelené

Obliba dětského aerobiku stále stoupá a díky za to! Správně vedený aerobic je pro ně bezva věc. Rozvíjí všestrannost, lze v něm pokračovat neomezeně s přibývajícími roky. A navíc z každého se může zrodit závodník, nebo mít dobrý základ pro každý jiný sport. Děti navazují nové sociální kontakty, intenzivní pohyb je pro děti nejlepší prevencí onemocnění oběhového ústrojí, např. vysokého krevního tlaku u dětí, který dnes již není ničím výjimečným a o obezitě ani nemluvě. Nabídnout dětem aerobik zároveň znamená nabídku všestrannosti pro jiné sporty, možnost účastnit se různých stupňů soutěží od Master Class a podiových skladeb až po sportovní aerobik, nebo trvalou zálibu pro celý život.

Rádi bychom umožnili více dětem cvičení spíše pro radost z pohybu, přátelská setkávání, poměření sil každého jednotlivce nebo kolektivu. Pro nás je důležitý každý človíček, který ve volném čase relaxuje pohybem. Aerobik je nejzdravější forma cvičení, přispívá k fyzické i duševní svěžesti a udržení skvělé nálady.

Jedná se o amatérskou postupovou soutěž rozdělenou do dvou částí, a to jarní část sezony, kdy budou realizovány soutěže týmů, a podzimní části sezony, kdy proběhnou soutěže jednotlivců. Na konci každé sezóny účastníci alespoň tří základních kol poměří své síly ve finálovém kole, kde budou závodníci rozděleni dle výkonnosti. Smyslem postupové soutěže není vyčleňovat ty nejlepší. Do finále postupují všechny děti, které se zúčastní nejméně tří základních kol s tím, že ve finále budou soutěžit v rámci své výkonnostní skupiny.

Výkonnostní skupiny pro soutěž týmů:

 • TOP 10 – umístění v první třetině v základním kole, tým získává 10 bodů
 • TOP 30 – umístění ve druhé třetině v základním kole, tým získává 30 bodů
 • TOP 50 – umístění ve třetí třetině v základním kole, tým získává 50 bodů

Výkonnostní skupiny pro soutěž jednotlivců v případě tříkolové soutěže:

 • TOP 20 – umístění v první třetině v základním kole, 20 bodů
 • TOP 40 – umístění ve druhé třetině v základním kole, 40 bodů
 • TOP 60 – umístění ve třetí třetině v základním kole, 60 bodů

Výkonnostní skupiny pro soutěž jednotlivců v případě dvoukolové soutěže:

 • TOP 20 – umístění v první třetině v základním kole, 20 bodů
 • TOP 40 – umístění ve druhé třetině v základním kole, 40 bodůPrvní velké vítězství

ŠSK aerobik při ZŠ Dr. E. Beneše se každoročně zúčastňuje soutěží

"Děti fitness aneb sportem proti drogám", konané v Praze. Tomuto velkolepému mezinárodnímu finále předcházejí semifinálová kola v různých částech republiky. Naše skupina těch nejmenších cvičenek letos postoupila ze semifinále v Havířově.

Kytarové vystoupení malých krtečků v rytmu rocku pod názvem ,,Krtkova rocková šou" zaujala diváky i porotu natolik, že získalo 3. místo a postup do Prahy.

Pražské finále probíhalo 26.5.2012 v hale Sparta aréna v Praze – Libni. Zde malé cvičenky obsadily také 3. místo a velký pohár.

V letošním školním roce dochází na tréninky mnoho dětí z MŠ. Naše základna se rozrůstá právě o malé cvičenky i cvičence. Jsem ráda, že cvičení děti baví a věřím v další úspěchy mého klubu.